Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk 
ForumPortaliGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Në Trekëndëshin e Bermudës zbulohet një qytet i lashtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
samire

avatar

Numri i postimeve : 20
Join date : 15/05/2012

MesazhTitulli: Në Trekëndëshin e Bermudës zbulohet një qytet i lashtë   Thu Oct 25, 2012 4:24 pm

Në Trekëndëshin e Bermudës zbulohet një qytet i lashtë


Në fundin e oqeanit, në rajonin e Trekëndëshit të Bermudeve, një grup shkencëtarësh kanadezë gjetën një qytet të humbur. Në afërsi të brigjeve të Kubës një robot nënujor fotografoi disa rrënoja ndërtesash, katër piramida gjigante dhe diçka të ngjashme me një statujë Sfinksi. Ekspertët mendojnë se ndërtesat i përkasin periudhës paraklasike të historisë së Karaibeve dhe Amerikës Qendrore. Qyteti antik mund të ketë qenë i banuar nga një qytetërim ekuivalent me banorët e Teotihuacan (qytet i braktisur, i pabanuar që ndodhet 50 km nga Mexico City; mosha e tij është rreth 2000 vjeçare).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Në Trekëndëshin e Bermudës zbulohet një qytet i lashtë
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» E pabesueshme – në Greqi gjendet skeleti i Gjigantit?
» Gjon Neçaj: Zbulohet pasaporta e Bajram Currit
» Nako Spiru, zbulohet dëshmitari që pa skenën e vrasjes së ish-ministrit
» Aksidenti i Xhorxh Majkëll, zbulohet makina luksoze e shkatërruar
» Zbulohet pjesë e arkivit të Bajram Currit gjatë emigracionit në Vienë në periudhën 1918-1919

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~MISTERE~ :: Enigma-
Kërce tek: