Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk 
ForumPortaliGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Pas 10 viteve, Izraeli nuk do të ekzistojë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jeta
Admin
avatar

Numri i postimeve : 533
Join date : 01/05/2012

MesazhTitulli: Pas 10 viteve, Izraeli nuk do të ekzistojë   Wed Oct 03, 2012 7:21 pm

Pas 10 viteve, Izraeli nuk do të ekzistojë


Henry Kissinger

Presidenti i Iranit, Mahmud Ahmedinejad, përbuzet dhe konsiderohet si “bisha e errët” nga mediat perëndimore, vetëm e vetëm pse ai “imagjinoi një botë pa Izraelin”. Por, sipas një artikulli, Henry Kissinger, si dhe 16 shërbime sekrete amerikane, bien dakord se në të ardhmen e afërme, Izraeli nuk do të ekzistojë më!
Ndërkohë “New York Post”, pohon se ish-sekretari amerikan i Shtetit, Kissinger tha fjalë për fjalë: “Për 10-vjet, nuk do të ekzistojë më Izraeli”.

Deklarata e Kissinger, është e bazuar në raportet e shërbimeve sekrete amerikane.

Ai tha se Izraeli ndodhet në rrezik, por se do të shpëtonte, nëse SHBA do t’i jepte disa biliarda dollarë më shumë dhe se me ushtrinë amerikane do të asgjësoheshin disa nga armiqtë e shumtë që ka Izraeli.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jeta.nice-forum.com
 
Pas 10 viteve, Izraeli nuk do të ekzistojë
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Letërsia shqiptare
» Dino Kaja: Gjergj Kastrioti Skënderbeu në mediat e viteve 1880-1912
» Qytetet shqiptare-Gjakova
» Historia e lashtë e qytetit të Prizrenit në 20 foto
» Martin Berishaj para 17 viteve dha dorëheqje nga PDK: Nuk dua të jem bashkëfajtorë me hajna e gabelë që uzurpojnë në emër të UÇK-së

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~MISTERE~ :: Konspiracion-
Kërce tek: