Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk 
ForumPortaliGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vetevrasja e policeve serb ne rritje

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
gjinkalla

avatar

Numri i postimeve : 125
Join date : 09/05/2012

MesazhTitulli: Vetevrasja e policeve serb ne rritje   Sun Sep 09, 2012 8:42 pm

Mbi 100 policë serbë kanë bërë vetëvrasje…


Vetëvrasjet e policisë në Serbie gjithnjë në rritje.Mbi 100 policë serbë kanë bërë vetvrasje këto dhjetë vjetët e fundit. Vdekja e sotme në orët e hershme të mëngjesi, e pjesëtarit të policisë në Bujanoc Sasha Stanisavljeviq (44) nga fshati Allakincë, komuna e Surdulicës i cili me pistoletën e vetë zyrtare kishte bërë vetëvrsje, njofton agjencia informative “Presheva Jonë”

Preshevë, 9 shtator

Vetëvrasjet e policisë në Serbie gjithnjë në rritje. Më shumë se 100 punonjës të MPB-së së Serbisë në në decenien e fundit kanë bërë vetëvrasje,për shkqe të panjohur edhe pse shumica e njësive policore dhe nuk iu janë nënshtruar rekomandimeve për kontrollime të tyre shëndetësor dhe psiqike, thuhet në një raport të MPB-së. Vdekja e sotme në orët e hershme të mëngjesi, e pjesëtarit të policisë në Bujanoc Sasha Stanisavljeviq (44) nga fshati Allakincë, komuna e Surdulicës i cili me pistoletën e vetë zyrtare kishte bërë vetëvrsje, ka bërë edhe më shqetësuese të rinjtë në policinë serbe bashke me qeverinë e këtij vendi.
Zgjedhja pahijshme, mungesa e duhura dhe të rregullt oficerëve parandaluese të kujdesit shëndetësor, apati për shkak të mjedisit të menjëhershëm që i mungon mbështetjen e nevojshme për kolegët, miqtë, familjen, dhe mbështetje psikologjike – justifikojnë vrasjet e policsë sot në Serbi, thuhet në ektë raport.
Kjo do të thotë, sipas raportit në fjalë se kandidatët për pranim për të punuar në Ministrinë e Punëve të Brendshme duhet t’i nënshtrohen testimit psikologjik përshtatur për psikologët policisë MPB-së, njofton agjencia informative “Presheva Jonë”.

Kur është fjala për parandalimin, thotë një burim tjetër se “oficerët e policisë që punojnë në Ministrinë e Brendshme në dekada, dhe se ata nuk ishin dërguar për kontrolle të rregullta shëndetësore apo psiqike. Teste të këtij lloji ekzistojnë vetëm në njësitë speciale të policisë. Anëtarët e policisë kriminale dhe pjesa tjetër e policisë, të cilët janë përballur me skena dhe situata të vështira dhe të tmerrshme..”
Vdekja e sotme në orët e hershme të mëngjesi, e pjesëtarit të policisë në Bujanoc Sasha Stanisavljeviq (44) nga fshati Allakincë, komuna e Surdulicës i cili me pistoletën e vetë zyrtare kishte bërë vetëvrsje, njofton agejncia informative “Presheva Jonë”

Preshevë, 9 shtator


Vetëvrasjet e policsë në Serbie gjithnjë në rritje. Më shumë se 100 punonjës të MPB-së së Serbisë në në decenien e fundit kanë bërë vetëvrasje,për shkqe të panjohur edhe pse shumica e njësive policore dhe iu janë janë nënshtruar kontrollimeve shëndetësor dhe tyre psiqike, thueht në një raport të MPB-së. Vdekja e sotme në orët e hershme të mëngjesi, e pjesëtarit të policisë në Bujanoc Sasha Stanisavljeviq (44) nga fshati Allakincë, komuna e Surdulicës i cili me pistoletën e vetë zyrtare kishte bërë vetëvrsje, ka bërë edhe më shqetësuese të rinjtë në policinë serbe bashke me qeverinë e këtij vendi.
Zgjedhja pahijshme, mungesa e duhura dhe të rregullt oficerëve parandaluese të kujdesit shëndetësor, apati për shkak të mjedisit të menjëhershëm që i mungon mbështetjen e nevojshme për kolegët, miqtë, familjen, dhe mbështetje psikologjike – justifikojnë vrasjet e policisë sot në Serbi, thuhet në këtë raport.

Kjo do të thotë, sipas raportit në fjalë, kandidatët për pranim për të punuar në Ministrinë e Punëve të Brendshme duhet t’i nënshtrohen testimit psikologjik përshtatur për psikologët policisë MPB-së. Kur është fjala për parandalimin, thotë një burim tjetër se “oficerët e policisë që punojnë në Ministrinë e Brendshme në dekada, dhe se ata nuk ishin dërguar për kontrolle të rregullta shëndetësore apo psiqike. Teste të këtij lloji ekzistojnë vetëm në njësitë speciale të policisë. Anëtarët e policisë kriminale dhe pjesa tjetër e policisë, të cilët janë përballur me skena dhe situata të vështira dhe të tmerrshme..”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vetevrasja e policeve serb ne rritje
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Selim Hasanaj: Plackitje spektakulare në Stokholm të Suedisë, plasciktsit serb
» Sipas serbëve, Flamuri ynë para Skenderbeut, paska pasur mbi shqiponjë një kryq
» Spiunët shqiptarë të Lobit Serb në Kosovë
» Besim Muhadri: A ishte vrasja e Emin Durakut pjesë e skenarëve të komunistëve serbë dhe të shërbëtorëve të tyre në Kosovë?
» Fahri Xharra - Serbët po na e vjedhin historinë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~MISTERE~ :: Enigma-
Kërce tek: