Jeta
www.jeta.nice-forum.com

ose

www.jeta.tk 
ForumPortaliGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Edhe pemet prodhojne para

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Barcelona1Numri i postimeve : 4
Join date : 06/05/2012

MesazhTitulli: Edhe pemet prodhojne para   Sun May 06, 2012 5:09 pm

Edhe pemet prodhojne para


Shumica e pemëve në Cumbria dhe Portmeirion, në Britaninë e Madhe sipas BBC kane te ngulur ne trupin e tyre monedha te vogla, praktike qe mund të datojë që nga viti 1700 e ndoshta me e heret në Skoci, ku njerëzit e sëmurë mbërthenin monedha florinjesh në pemë me idenë që pema do të marr me vete sëmundjet e tyre dhe ata do te shpetonin nga ato.....por jo vetem monedha te arta,por edhe platini,argjendi etj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Edhe pemet prodhojne para
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Edhe Forumi Mysliman mbron tezën e Irfan Salihut dhe Serbisë: Këtu nuk kishte shqiptar para ardhjes së turqve
» Shkrime nga Xun Çetta:Ndodhi edhe kjo
» Teuta ishte mbretëreshë ilire, ajo mëkëmbësoi të shoqin, Agronin, në vitin 231 p.e.s.(A i ngjan edhe Presidentja e re e Kosovës Mbretreshës sonë)
» Xhafer Leci:Pas pavarësisë së Shqipërisë, festa më e madhe është pavarësia e Kosovës
» Krajka: Kënga e Vaçe Zelës që u këndua vetëm një herë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Jeta :: ~MEDIA~ :: Foto-
Kërce tek: